Kadınlarda Saç Ekimi

Yaş ilerledikçe kırışıkların belirginleşmesi beklenir ama bir kadın için saç dökülmesi çok daha büyük bir sorundur. Saç dökülmesinin sebebi bir hastalık belirtesi olabileceği gibi çok büyük oranda genetik faktörler ve ilerleyen yaştır. Kuaförde geçirdiğiniz 5-6 saati düşününce aslında bu saç dökülmesi sorununa bir çırpıda son vermek mümkün. İşte yapacaklarınız size tüyorlar….

İlk önce sorun neden kaynaklanıyor buna bakıp bu sorun için çözümün nasıl olması gerektiği anlaşılmalıdır. Bayanlarda saç ekimi işlemi erkeklere göre farklılıklar gösterir. Erkeksi tip saç dökülmesi yaşayan bayanlara erkekler gibi çok rahatlıkla saç ekimi yapılabilir.

Erkeksi tip saç dökülmesinde iki kulak arası bölgedeki saçlar dökülmezler ve bu bölgedeki dökülmeyen güçlü saçlar alınıp saç ekimi işlemi yapılır. Bayanlarda da saç dökülmesi sadece ön ve orta hatlarda seyrelme şeklinde ve iki kulak arasındaki saçları dökülmüyor ise rahatlıkla erkekler gibi saç ekimi işlemi yapılabilir.

Fakat anemi ( kansızlık), guatr hastalığı gibi erkeksi tip değil genel tüm kafada saç dökülmesi sorunu yaşayan bayanlarda bu hastalıklar tedavi edilmeden saç nakli yapmanın bir yararı yoktur. Çünkü ekilen saçlarda dökülecektir.İlk önce sorun neden kaynaklanıyor buna bakıp bu sorun için çözümün nasıl olması gerektiği bulunmalıdır.