Kaş Ekimi

Kaş ekimi donör alandan alınan saç köklerinin kaşın boş olan bölgesine transferidir. Kaş ekimi Uygulamasında ekim işlemi donör alandan alınan saç köklerinin tek tek ekmek suretiyle yapılır. Bu yöntemde saç ekiminde kullanılan FUE yöntemi ile gerçekleşir.

Çok dikkat ve titizlik isteyen bir işlemdir. Kaş ekiminin uzman sağlık profesyonelleri tarafından gerçekleşmesi gerekmektedir. Kaşa ekilen köklerin, alıcı alanın karakterine bürünmesi nedeniyle ekilen kökler uzayacaklar ve hastalar birkaç haftada bir bunları kısaltmak zorunda kalacaklardır.

Kaş ekimi açıları sıfıra yakın yapılmalı ve kanal yönleri paralelliklerini korumalıdır. Kaş ekimi 2 ile 4 saat arasında süren bir operasyondur. Lokal anestezi altında gerçekleşir.İşlem sırasında Kişinin bilinci tamamen açıktır. Kaşın kalınlığı tamamen kişinin tercihine bağlı olup 1000-1500 kök ekildiğinde tatmin edici sonuçlar alınmaktadır.

İyileşme Süreci

Ekim sonrasında uygulama yapılan bölgelerde minik kabuklanmalar meydana gelebilir. Bu kabuklanmalar kişiye verdiğimiz ilaç, şampuan ve losyonlarla 10 gün içerisinde tamamen kaybolur ve herhangi bir iz kalmaz. Kişi operasyon sonrasında uzmanların tarif ettiği şekilde kaş yıkaması yapar. Kaş ekiminden sonraki ilk 10 günlük süreç ciltle uyum sağlaması ve kaynaması için önemli bir dönemdir.